Majonez domowy z gorczycą…receptura z Ukrainy!

by

        Majonez domowy z gorczycą jest moim ulubionym dodatkiem do warzywnych sałatek, kanapek i nie tylko. Parę lat temu dostałam opakowanie takiego majonezu w prezencie. Został on przywieziony prosto z Ukrainy. Zastanawiacie się jak można zachwycać się majonezem? A jednak! Popełniłam jeden z siedmiu grzechów głównych i pochłonęłam majonez w ciągu paru minut 🙂

     Nie wyobrażam sobie świąt bez polskiej, prawdziwej sałatki warzywnej. Zawsze do takich sałatek dodawałam majonez ze sklepowych półek. W tym roku sałatka u nas także będzie, lecz dodam do niej prawdziwy majonez domowy z gorczycąPrzepis ten dotarł do mnie drogą mail-ową aż z Zaporoża oddalonego o 1300 km od mojego domu.

Majonez domowy z gorczycą…receptura z Ukrainy

majonez domowy

Co nam będzie potrzebne:

– dwa jajka

– 250 ml oleju rzepakowego

– łyżeczka zmielonej gorczycy

– łyżeczka cukru

– łyżeczka soli

– szczypta pieprzu

– łyżeczka musztardy

– łyżeczka octu 10% (opcjonalnie)

– wysokie naczynie lub słoik

– blender z długą końcówką mieszającą

          Do wysokiego naczynia wrzucamy całe jajka bez skorupek 😉 Dodajemy wszystkie przyprawy oraz olej. Wkładamy końcówkę blendera tak, aby dociskała do samego dna naczynia. Mieszamy powoli nasze składniki do momentu aż zrobi się biało – żółtawa maź, czyli nasz majonez 🙂 Przekładamy go do słoika, zakręcamy i chowamy do lodówki. Majonez domowy przechowujemy w lodówce w zamkniętym naczyniu do 14 dni.

Smacznego 🙂

majonez domowy