Wycieczki fakultatywne po Teneryfie. Czy warto wykupić?

by

       Wycieczki fakultatywne po Teneryfie, to ciekawy sposób na zwiedzanie interesującego nas miejsca. Nie zawsze podróż na własną rękę wyjdzie nas taniej. Także dzięki sporej wiedzy przewodnika na dany temat, możemy przyswoić trochę przydatnych informacji. Wycieczki fakultatywne po Teneryfie są bardzo dobrze zorganizowane i z chęcią kilka z nich Wam polecę. 

Wycieczki fakultatywne po Teneryfie. Co warto wybrać spośród oferowanych?

Dolphin Boat Trip

Teneryfa - wycieczki fakultatywne

         Jeżeli kiedyś będziecie mieli okazję wypłynąć łajbą na ocean, aby na własne oczy zobaczyć delfiny, które swobodnie sobie pływają, to koniecznie skorzystajcie z takiej oferty. Jest kilka biur, które oferują takie atrakcje. My wybraliśmy się na taką wycieczkę i byliśmy bardzo zadowoleni. Była to bardzo kameralna wyprawa, bo tylko w dwanaście osób. Spędziliśmy na oceanie w sumie trzy i pół godziny. Zaskoczona byłam tym, w jaki sposób została zorganizowana ta wycieczka. Kapitan naszego katamaranu zadbał o wygodę wszystkich podróżujących. Każdy z nas miał swój kawałek łodzi aby odpocząć. Nikt nikomu w drogę nie wchodził. Swobodnie mogliśmy leżeć lub siedzieć, gdzie tylko chcieliśmy. Około dwóch godzin spędziliśmy na oceanie pośród delfinów. Delfiny pływały wokół naszej łodzi w takich ilościach, że nie byłam w stanie ich policzyć. Po ekscytującej przygodzie z delfinami podpłynęliśmy do plaż przy klifach Los Gigantes. Tam spędziliśmy resztę przeznaczonego czasu, czyli kolejne półtorej godziny.

Wycieczki fakultatywne po Teneryfie

Tam miałam okazję zobaczyć ogromnego żółwia, któremu nie udało mi się zrobić zdjęcia. Żółw raczej nie życzył sobie towarzystwa i w ekspresowym jak na żółwia tempie zanurkował pod wodę. Przy klifach kapitan zarzucił kotwicę. Tym, którzy nie mieli masek do nurkowania, dał maski będące w wyposażeniu łodzi i poinformował nas, że możemy dalszy czas spędzić w oceanie. Po szaleństwach w wodzie czekał na nas pyszny obiad na łajbie – dwa rodzaje hiszpańskiej tortilli, chorizo, ziemniaki pieczone w soli, warzywa, owoce, wino białe i czerwone oraz słodycze. 

Poniżej znajduje się film z naszej wyprawy.

Podczas całej tej podróży można było częstować się wodą , sokami oraz zimnym piwem. Kosz takiej wycieczki to 45€/osobę. Kapitan katamaranu Marhaba oferuje 4 rodzaje podobnych wycieczek. Informacje i ceny znajdziecie poniżej na zdjęciu.

Wycieczki fakultatywne po Teneryfie

Kolejnym biurem, które oferuje nam atrakcje z delfinami jest Maritima Acantilados. Na łajbie Nashira Uno z przeźroczystym dnem, możecie także przeżyć niezapomniane chwile. Biuro to ma także swojego fan page-a na facebook-u, w którym znajdziecie mnóstwo zdjęć oraz filmów. Przykładowe ceny:

3h/ 35 € – delfiny, przekąski, lunch i napoje
2h/ 25 € – delfiny, lunch i napoje
1h/ 15€  – delfiny przy klifach Los Gigantes

Nie tylko z Los Gigantes można wypłynąć by zobaczyć wieloryby, żółwie czy delfiny. Wycieczki organizowane są także z innych miast, takich jak: Las Galletas, Las Americas czy Los Cristianos. Informacje na ten temat znajdziecie na stronie Whales and Dolphins of Tenerife.

Masca trekking

Wycieczki fakultatywne po Teneryfie

           Choć sama nie skorzystałam z tej oferty, to polecam Wam tę wyprawę. Jeżeli lubicie górskie spacery, to trekking wąwozem  jest jak w sam raz dla Was. Sama wioska Masca, o której pisałam tutaj , zrobiła na mnie ogromne wrażenie. O 5-cio godzinnej wyprawie wąwozem opowiedział mi Piotr, który ponad rok temu wraz z żoną i małą córeczką (dźwiganą w nosidle turystycznym) przeszli tym szlakiem w stronę oceanu. Nie jest to podobno aż tak łatwa wyprawa jak się może wydawać. Długo myślałam by wyruszyć tym szlakiem, lecz powstrzymało mnie jedno : brak odpowiedniego obuwia. Firmy, które organizują tę wycieczkę, wypożyczają także  obuwie trekkingowe. No, ale ja należę do osób, która woli mieć swoje, a w szczególności obuwie. Nie musimy korzystać z biur. Możemy także wyruszyć samemu. Do Masca dojedziemy busami i autobusami. Jeżeli dojdziemy już do oceanu, to mamy dwa rozwiązania: wracamy ponownie szlakiem do Masca (ale raczej nikt nie wraca) lub płyniemy wodną taksówką do portu w Los Gigantes. Koszt takiej taxi to około 10€. Taki wodny transport należy wcześniej zamówić np. w Maritima Acantilados lub Trekking Masca.
Ile kosztuje ,,Masca trekking,, ? Wszystko zależy od tego, gdzie przebywamy na Teneryfie. Poniżej podaję przykładowe ceny (bus, przewodnik i wodne taxi):

– z Los Gigantes, Puerto Santiago, Playa La Arena, Varadero – 38 euro

– z Las Americas, Los Cristianos, Callao Salvaje, Playa Paraiso –  46 euro

– z El Medano, Golf del Sur, Amarilla Golf, Costa del Silencio – 49 euro

 
Przydatne linki:
http://www.mascalosgigantes.com
http://www.sunholidays24.com
http://www.tenepol.pl/trekking-masca-id-21.html

 Astronomic night 

Wycieczki fakultatywne po Teneryfie

        To wyprawa, dzięki której po raz trzeci wrócę na Teneryfę. Jeżeli macie ochotę na spektakularne widowisko, to warto wydać trochę euro i wyruszyć w okolice Teide późnym wieczorem. Tam możemy spoglądać na przepiękny zachód słońca, spadające gwiazdy, planety i księżyc, który jest na wyciągnięcie ręki. ,, Astronomic Night,, oferuje nam np. biuro Atlantico Excursiones. Koszt jest duży, bo około 90€. W cenę wliczony jest transport w obydwie strony, bilet do obserwatorium oraz kolacja. A co nas czeka w takim miejscu? Przede wszystkim niepowtarzalny zachód słońca, miliony gwiazd i planety. Należy także pamiętać, że obserwatorium i większość punktów widokowych jest na wysokości ponad 2000 tysiące metrów n.p.m.  Należy się ciepło ubrać. Nawet latem w nocy jest tam zimno i raczej wskazane jest zabrać ze sobą ciepłe ubrania. Teide to najwyższy szczyt Hiszpanii – 3718 m n.p.m. i nigdy nie wiadomo co nam z nieba spadnie. Kolejną firmą, która organizuje podobne wycieczki jest Volcano Life Experience . Koszt wycieczek waha się między 30 a 60 €. Informacje na ten temat znajdziecie na stronie Teleferico Teide.
Jeżeli macie ochotę na taką wyprawę wydac 130€ to możecie skorzystać z ekskluzywnej wyprawy, o której przeczytacie na stronie Informacion Turistica Tenerife.

La Gomera

Wycieczki fakultatywne po Teneryfie

     Jeżeli będziecie chcieli zmienić klimat i przepłynąć promem na inną wyspę, to proponuję Wam wycieczkę na La Gomerę, o której pisałam tutaj. Wycieczkę organizuje także biuro Atlantico Excursiones. Koszt na tą chwilę to około 62€. My zapłaciliśmy we wrześniu 65€. Podczas podróżowania po La Gomerze spotkaliśmy auta Safari Jeep. Znalazłam także informacje na temat takiej właśnie wyprawy. Jest to podróż z Teneryfy jeep-em, który płynie z nami na promie. Potem zaś przez około 10 godzin zwiedzamy takim właśnie środkiem transportu La Gomerę. Więcej informacji znajdziecie na stronie polskiego biura Atrakcje Teneryfa.

     Na uwagę zasługują jeszcze wycieczki ( w szczególności polecam je najmłodszym) do wodnego parku Siam Park. Dla miłośników zwierząt proponuję Loro Park i Camel Park. O tych wyprawach i  cenach przeczytacie na stronie Atlantico Excursiones. Oczywiście wycieczek fakultatywnych jest całe mnóstwo. Tak samo jest wiele biur, które oferują nam przygody podczas pobytu na Teneryfie. Z tych wszystkich linków, które Wam podałam na pewno coś dla siebie wybierzecie.Tam także znajdziecie jeszcze informacje na temat wycieczek, o których nie wspomniałam. Jeżeli macie jakieś pytania to piszcie na maila fromviewof@gmail.com

Udanego podróżowania 🙂